Aneemia meesterahva kohta 29.09.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!
Saatsin eelmise küsimusega koos vereanalüüsid ka
Küsisin et kas saab meesterahval aneemiat vereanalùüside abil leida. Kas saaksite veelkord. Üle vaatada vereanalüüsid?Ometi on siiski tegu 39.aastasel meesterahval tegu sünnist saadik olnud haigusega nagu Päriliku Kompenseeritud mikrosferotsütoosiga, hemolüütilise aneemiaga. Kas nendes vereanalüüsides pole viiteid ka Pärilikule Sfetotsütoosile, hemolüütilisel aneemiale?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Selle analüüsi ja nende parameetrite põhjal, mida te mulle esitanud olete, ei ole võimalik sellist diagnoosi panna. Ainus kõrvalekalle on erütrotsüütide anisotsütoos, kuid see ei ole spetsiifiline pärilikule sfärotsütoosile, vaid ka paljudele muudele seisunditele, samuti võib olla seotud uuritava proovimaterjali kvaliteediga.
Kuid ma ei saa päriselt teie murest aru - kui selline diagnoos on inimesel kinnitatud, siis ei ole vaja seda üle kinnitada, selle kohta on olemas info patsiendi E-terviseloos.

Lugupidamisega
Marge Kütt