Meesterahva hemoglobiin ja palju peab olema billirubiin 04.09.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kas 39.aastase meesterahva hemoglobiinide. Näit 122.129
117 on normaalsed kas billirubiini tase 22-26 on normaalsed?Kuidas Diagnoosivad perearstid aneemiad?
Rauavaegusaneemiat ja Päriliku Sferotsütoosi, hemolüütilist aneemiat?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Nii hemoglobiini kui bilirubiini tasemed on piiripealsed ja selleks, et tulemust interpreteerida on vaja üsna palju taustainformatsiooni: kaasuvad haigused, elustiil, kehaehitus, kahjulike harjumuste olemasolu jms.
Rauavaegusaneemial ja hemolüütilisel aneemial peaks olema põhjus, need ei ole lihtsalt eraldivõetavad diagnoosid.
Pärilik sfärotsütoos on haruldane haigus, mille diagnoosimiseks on vaja spetsiifilist haiglalaborit, kuna tegemist on kompleksse diagnoosiga.

Tavaliselt hindab perearst analüüsi koos taustainfoga, ainult numbrid diagnoosi ei anna.

Lugupidamisega
Marge Kütt