Toksoplasmoosi analüüsi vastus 15.08.17 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
Olen 31 nädalat rase ja lasin teha Toxoplasma gondii igG ja igM analüüsid. Kas olen varasemalt toksoplasmoosi põdenud ?

Tulemus Ref väärtus
Toxoplasma gondii IgG <5,0 IU/ml <6,5
Toxoplasma gondii IgM Negatiivne

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kahjuks on uuringut teostav labor jätnud oma tulemuse interpreteerimata ja vastus Toxoplasma gondii IgG kohta on jäetud ebamääraseks.
Kindlasti ei ole teil ägedat toksoplasmoosi (IgM negatiivne). Rasedus on füsioloogiliselt selline seisund, mis põhjustab immuunsüsteemi ümberkõlastumist. Laborianalüüsides põhjustab see teatud kõrvalekaldeid, mis sageli kaovad peale sünnitust.

Antud juhul jääb mulle mulje, et te ei ole toksoplasmoosi põdenud ja IgG numbriline väärtus oleks pidanud labori poolt olema interpreteeritud määramatuse tsoonis olevaks. Rasedal loeksin mina ka IgG negatiivseks ja oletaksin, et te ei ole toksoplasmoosi põdenud ega oma antikehi selle haiguse vastu.

Head tervist soovides
Marge Kütt