Lümfotsüütide arv 01.06.20 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere

Analüüsi tulemused näitavad, et Lümfotsüütide arv on natuke liiga madal ja Triglütseriidid on natuke kõrged.
Kas ma peaksin millegi pärast muretsema või tähelepanu pöörama?

Mis võib seda põhjustada?

Ette tänades

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teie vereanalüüside tulemused on normis. Saan aru, et teie tähelepanu köitis kollane märge lümfotsüütide absoluutarvu juures. Teie tulemused jäävad väga vähe referentspiiridest välja. Referentspiiride lähedased tulemused ei ole seotud haigusega, vaid uuritava individuaalsete eripäradega, samuti võivad olla tingitud mõnest ebaolulisest keskkonnamuutusest.
Kindluste mõttes soovitan uuringut 1-2 korda korrata 3-4 nädalaste vahedega. Kui tulemus püsib, võib arvestada, et selline on teie isiklik referentsvahemik või normi piir. Kui tulemus muutub, s.t. lümfotsüütide hulk suureneb ja mahub tavapärastesse referentspiiridesse, siis oli tegemist juhusliku keskkonnamõjuga. Kui hulk ajas oluliselt ja järjest väheneb, siis oleks põhjust suhelda perearstiga.

Lugupidamisega
Marge Kütt