MCV on üle normi 22.02.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere
mul on järgmine küsimus. Minu hemogrammi tulemused on järgmised: MCV 98 fL (ref. väärtus on 82 - 95 fL ), MCHC on 314 gL ( ref. väärtus on 322 - 356 gL), hemoglobiin 129 g/L ( ref.väärtus 121 - 150 g/L ), hematokrit on 41.1% ( ref.väärtus 37 - 45 %) ja RBC 4.19 /pl (4.1 - 5.2 /pl). Millega seoses on MCV tulemus üle normi ja MCHC alla normi? Kas pean muretsema ?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Ainult piiripealse arvutuslikud indeksid ilma põhiparameetrite muutuseta iseseisvat diagnostilist väärtust ei oma. Jälgimisele võivad nad kuuluda juhul, kui teil on teatavaid kroonilisi haigusi. Kuna te tausta lahti kirjutanud ei ole, siis ainult 2 piiripealse numbri alusel midagi otsustada ei saa. Samuti võib olla oluline, millises laboris uuringud tehti.
Soovitan perearstiga nõu pidada, kes teab teie tervislikku tausta. Eraldi muretsemiseks need 2 näitajat põhjust ei anna.

Lugupidamisega
Marge Kütt