Analüüsi tulemused 16.03.17 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Kuidas kommenteerite analüüsi vastuseid? Osadel juhtudel on normist kõrvalekalle olemas, seega kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Alustame lõpust. D-vitamiini hulk on veidi vähenenud, seega oleks näidustatud D-vitamiini suukaudu juurde võtta. Väga drastiliselt madal tulemus ei ole, seega pole põhjust arvata, et luude ainevahetus on mingil määral häiritud. Aga meie laiuskraadil on päikest vähe ja talveperioodil D-vitamiini tarvitamine täiesti näidustatud.

Eosinofiilide arv on normis, seega pole suhtarv mingil juhul haigusele viitav näitaja. Liiati on patoloogia eosinofiilide arvu suurenemine, mitte vähenemine.

ALT näitaja on minimaalselt suurenenud. Võib olla ka juhuleid. Et seda kindlaks teha, soovitan teha lisaks LDH ja GGT näitajad. Kui need on normis, on tegemist ilmselt juhusliku näitajaga. Kui GGT ja LDH on samuti suurenenud väärtusega, siis tasuks nõu pidada perearstiga, milliseid täiendavaid uuringuid veel teha.

Lugupidamisega
Marge Kütt