3 aastase vereanalüüs ja 5 nadalat kestnud madal palavik 02.02.17 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Olen Mures Oma 2a11k tütre pärast. Nimelt on tal nyydseks olnud palavik 5 nadalat. Otsa eest moodetuna kuni 38.3, Aga kaenla alt kuni 37.3. Enne oli lapse Kesmine temperatuur otsa eest kuni 37.7 ka kaenla alt 36.6 kanti. Kaisime ka arstil ilma muude sümptomiteta- seal avastas arst, et kurk punane ja paistes ja ka korvad Kummis. Laos polnud ise midagi kurtnud. Veri naitas streptokokki ja saime nadala aega AB. Lisan vereanaluusi vastused peale AB-d Aga palavik on ikka samasugune, ka nyyd 3nadalat hiljem. Kardan juba hulleimat. Vere kasvajaid ja muid. Mis edasi teha? Muidu laps ise ei Kurda Nagu midagi

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Ühe mure võib vereanalüüs maha võtta - vereloome kasvajaid hetkel kahtlustada pole vajadust. Lapsel on möödukas lümfotsütoos, mis sobib kõige paremini läbipõetud viirushaigusega. ASO tiiter on veidi üle normi. Punetav kurk ja ASO koos võisid arsti mõtte viia võimaliku kurgumandlite põletikule ja ilmselt oli see põhjus, miks lapsele antibakteriaalne ravi määrati.
Saan aru, et teie mure põhjus on palavik, kuid laps ise on kaebusteta.
Soovitaksin lasta üle vaadata lapse kurgu ja kõrvad peale antibiootikumravi - kas see pilt on muutunud paremaks kui enne ravi oli?
Palavik võib vahel ka kauem püsida. Kas laps haigestus viirusinfektsiooni taolise pildiga või leidsite kõrgenenud kehatemperatuuri juhuslikul mõõtmisel?
Kui oli viirustaoline haigus ees, siis võivad jääknähud püsida veel pikemat aega. Antibiootikumid viirustele ei mõju, see haigus paraneb omas tempos.

Soovitan vaadata üle kurgu ja kõrvad sama arsti poolt, kes last juba korra nägi. Kui on korras, võiks palavikuga oodata ja lasta paraneda.

Head paranemist soovides
Marge Kütt