Tere.Valmistab muret vereanalüüs. 31.01.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere.Valmistab muret vereanalüüsi näit. Trombokritt 0.45 ja trombotsüüdid 432. Murelikuks teeb see, et alles 14.12.2021 oli trombotsüütide näit 410 ja enne seda pole kunagi vereanalüüsis selliseid nihkeid olnud. Teie vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Trombotsüütide hulk on ülemisel referentspiiril. Ilma teie muud tervisetausta teadmata ei ole võimalik seda numbrit interpreteerida. See võib olla nii teie individuaalne norm kui viidata kaasuvale patoloogiale. Kuid kui see on teie ainus kaebus ja tervisemure, siis pigem arvan, et tegemist on teie individuaalse normiga.

Lugupidamisega
Marge Kütt