Lapse sagedased bronhiidid ja kopsupõletikud 25.10.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Laps on 4-aastane. Köhib viimased 1,5 aastat vahelduva eduga. Sellel suvel põdes kopsupõletikku, mille ravimiseks kulus 2 kuud ( s.h.järelravi), kuid köha üle ei läinudki. Nüüd põdes bronhiaalastmat. Üldse on väga sage põdeja. Aastas haigestub mitu korda küll bronhiiti, kopsupõletikku kui ka külmetus - ja viirushaigustesse. On lasteaia laps, kuid teist võimalust pole. Mida peaks sellise lapsega ette võtma? Milliseid uuringuid tegema? (Meie lastearst näeb ainukest võimalust koduseks jäämises.) Samas ütlevad kõik arstid, et niimoodi edasi jätkates on suur tõenäosus astmahaigeks jääda, aga keegi ei paku meditsiinilisest aspektist mingitgi lahendust.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Teie informatsioonist järeldan, et Teie last ei ole kontrollinud lastepulmonoloog, sest vastasel juhul teaksite, kas Teie laps on astmahaige või mitte. Astma on krooniline haigus, mis vajab pidevat ravi, et hoida haigus kontrolli all. Lapse koduseks jäämine, kui seda ei ole soovitanud eriarst, on küll halb mõte. Eelkõige täpne diagnoos eriarsti poolt panduna, kuna laps põeb sageli hingamisteede haigusi.