LH ja FSH tase ning viljakus 28.01.22 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin oktoobris raseduse planeerimisega seotult naistearstil ja tehti vereanalüüsid, mille vastused olid järgmised:
TSH 6.32 mU/L
fT3 5.04 pmol/L
T4 75.4 nmol/L
fT4 12.2 pmol/L
FSH 4.4 U/L
Menstruaaltsükli faas luteaalfaas
LH 11.07 U/L
Prolaktiin 353 mU/L
Progesteroon 51.53 nmol/L
Testosteroon 0.87 nmol/L
Östradiool 511.7 pmol/L
Anti-Mülleri hormoon 5.51 µg/L

Naistearst ütles, et kõik normis, peale kerge kilpnäärmehormoonide kõrvalekalde.

Samal ajal jäin ka rasedaks, rasedus peetus 6+6. Hetkel tegelen endokrinoloogiga TSH normi saamise suunas. Soovin endiselt rasestuda.

Ultrahelides munasarjade kohta midagi eraldi mainitud ei ole, va viimasel korral, kui avastati ühest munasarjast kollaskeha tsüst.

Minu küsimus: kuigi LH ja FSH on kumbki üksinda võttes normi piires, olen aru saanud, et nende suhe peaks olema võrdsem. Kas peaksin nende taseme osas uuesti kontrolli minema/ eeldama, et asi ei ole normis?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
seadke kilpnäärme talitlus korda, ülejäänu pärast pole tarvis muretseda.
Terv,
AE