FSH kõrge, viljatusarstile? 16.01.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere, 12 aastat puudus minu elus suguelu ja olin meeletus stressis. Arstil ei käinud kordagi kuniks nüüd 2018a detsembris tehti PAP test mis oli korras kuid selgus FSH tase 25 LH tase 3,9. Mul ei ole menopausi tundemärke. Menstruatsioonid käivad 17 okt 17 nov 7 dets jne. Arst ütles, et munasarjad laisad ja määras 6 kuuks ravimi femoston, 2 tabletti igapäev. Kas selliste andmetega on kindel viljatus? Kas on üldse mōtet proovida seda ravimit vōi mitte? Minu elu hetkel on korras Ja siiski loodan et juhtub ime. Kuid paljud ütlevad et sellise tulemusega pole mingit lootust.
Aitäh

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
näib, et munasarjad ei ole kõige paremas vormis, mistõttu on rasestumise tõenäosus tavalisest madalam, kuid mitte olematu. Kas alustada ravi või mitte, selles osas ei saa ma ilma kohtumise ja läbivaatuseta kommentaare anda.
Terv,
AE