Üleliigse naha eemaldamine 03.10.21 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen tõsiselt ülekaaluline noormees (KMI: 42) ja on plaanis teha maooperatsioon haigekassa kaudu. Seda operatsiooni ma ei karda, aga mida ma kardan on kõik see üleliigne nahk mis kaalu kaotusega tuleb.

Perearst ütles, et üleliigse naha eemaldamist haigekassa ei rahasta. Samas olen kuulnud osadelt inimestelt, et ikka rahastab.
Seega, kas ja millistel tingimustel katab haigekassa üleliigse naha eemaldamise?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! minu andmetel rahastab Eesti Haigekassa ka osasid bariaatrilise kirurgia järgseid korrigeerivaid operatsioone Eesti Haigekassa lepingupartner-kliinikutes. Soovitan uurida sellest kliinikust, kus te plaanite maovähendusoperatsiooni teha lasta. Lugupidamisega, dr. Peep Pree