Peopesa fibramatoosi operatsioon tehtud, aga sõrm tundetu 14.10.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,
4 päeva tagasi tehti mul vasaku peopesa fibramatoosi eemaldamise operatsioon. Mure on selles, et siiani on neljas sõrm tundetu nagu oleks surnud. Natue sõrmi saan liigutada, käsi natuke tuikab, aga ei valuta.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Tegemist võib olla operatsioonijärgse tüsistusega või taastumisprotsessiga, mis ajaga möödub. Oluline on sõrmi päeva jooksul sirutada ja painutada ning vältida käe ülekoormust. Haava paranemisel alustada armi masseerimisega.
Kui mure püsib, soovitan siiski opereerinud arstiga konsulteerida.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut