sirutajakõõluse rebend 22.10.21 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!Juulis tööõnnetuse tagajärjel diagnoositi parema käe keskmise sõrme sirutajakõõluse rebend,tehti ainult röntgenuuring,2 kuud oli sõrm lahases,paistetust ega valu ei esinenud. peale lahase eemaldamist läks sõrm paiste ja on vahelduva eduga siiani. kuna taastusravi arsti juurde järjekorrad üle mõistuse pikad siis käisin tasulise taastusravi arsti juures,kes näitas kuidas lülikaupa sõrmeliikuvust taastada.juurde olen veel võtnud 20 seanssi magnetravi ja ultraheliravi. siiani aga kätt rusikasse ei saa. hommikuti on käsi eriti valus harjutusteks ja kõõlustes või lihastes-ei tea kummas,on selline kiskuv tunne ning venitada hästi ei saa. päev otsa kui võimelda siis õhtuks saan sõrmi peopesa puudutama . Mida veel võiks ette võtta,et liikuvust ikka max. taastada . igasugu artikleid lugedes pean muidugi ka võimalikuks ,et samale tasemele sõrme liikuvus ei taastu ning üleüldse see taastuvus on väga pikk protsess. Pereart ütleb,et peab tööle minema sest muidu kaob tööharjumus ära. olen aga mures

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Sirutajakõõluse taastumine tõepoolest võib võtta aega kuid. Kui harjutusi on teile juba näidatud, jätkake nendega igapäevaselt. Oluline on harjutusi teha mitu korda päevas.
Harjutused ja aeg on hetkel põhilised, mis kõõluse funktsiooni aitavad taastada.
Soovitaksin samuti oma igapäevaste tegevustega jätkata, et käsi tavapärase koormusega harjuks.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut