Tenoviidi operatsiooni järgne tüsistus. 23.03.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

8.veebruaril tehti parema labakäe operatsioon ( diag. tenosünoviit). 1,5 kuu möödudes ei ole käsi paranenud: valu pigistamisel, 2 ja 3 sõrm kanged, käsi paistes. Operatsiooni teinud arst ei tea ka, milles viga. Raviks valuvaigistid, nüüd suunatud füsioterepeudile, saan apr. keskel.
Kardan, et operatsiooniga on midagi valesti tehtud.
Teen ise pehme palliga harjutusi, aga midagi ei aita.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Vahel võib taastumine võtta kuni kolm kuud, sõltub mis seisus ja kui kaua kaebused olid enne operatsiooni. Soovitan teha käele vaheldumisi sooja ja külma vanni. Vannis teha pigistusi ja venitusi. Võimalik, et taastumist aitab kiirendada ja valu vähendada elektriravi - www.laineravi.ee

Tervitades,
Priit Ailt