Hüppeliigesele toetuda valus. 10.06.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Algas kõik umbes viis aastat tagasi,järsk terav valu hüppeliigeses,siis jälle kõik korras ja käia sai normaalselt,aga jalas oli kuidagi vastik valulik tunne puhke asendis.Viimased kaks aastat tekib peale rasket füüsilist tööd hüppeliigese kondi juures valu,täistallaga ei saa peale toetada.Käia saab ainult,kui toetuda jala välimisele servale,siis on valu nõrk.Kui anda jalale puhkust,siis kahe kolme päeva pärast jälle kõik korras.Tegemist on vasaku jalaga,mis on elu jooksul saanud tööga kõvasti koormust.Tööpäev kestab 12 tundi jalgade peal raskusi tõmmates.Keha kaal 80 kg.Tööl käin valu vaigistitega.Jalga sirutades valu pole,ainul toetudes jalale on valus.Teine kord möödub tööpäev ilma,jala valuta.Pingeta puhke asendis nõrk tuim valu,mis ei sega isegi magama jäämist.Mingit verevalumit ega paistetust ei ole.Kui olla jalgade peal umbes viis tundi päevas,siis valu ei teki.

Ette tänades

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Kuna tegemist juba pikaajalise probleemiga, soovitan siiski pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule. Valu tundub tekkivat teie kirjelduse järgi ülekoormusest. Vajalik võib olla võimalusel koormuse vähendamine/kohandamine ja hüppeliigese tugevdamine. Täpset valu põhjust on vähese info põhjal raske öelda. Valuvaigistite võtmine ei ole kindlasti lahendus.
Pöörduge füsioterapeudi poole, et välja selgitada valu põhjus. Siis annab juba konkreetsemalt valuga tegeleda. Kui füsioteraapia tulemust ei anna, pöörduda ortopeedi vastuvõtule.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut