Kõndimine teeb haiget. 09.11.21 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Ma ei ole seda siiani kunagi tõsiselt võtnud.
Ma püüan iga päev kõndida. Ma kõnnin iga päev vähemalt 30 minutit tööle. Aga minu töö on enamasti istumine.

Püüan liikuda ja kõndimine on kõige mugavam viis. Kuid alates 2015. aastast olen märganud, et kõndimine teeb mu sääre valusaks. Kui ma kõnnin rohkem kui 15 minutit, siis on mu sääre väga valus. Mu vasikalihased muutuvad kuumaks. Ja siis muutub see tuimaks. Aga ma tunnen ikkagi valu. See on talumatu.

Ma püüan ka kaalust alla võtta ja kõndimine on kõige mugavam viis. Aga see on tõesti valus. Praegu olen 66 kilo ja minu pikkus on 5 jalga 3 tolli. Olen säilitanud kaalu 3 aastat.

Kas ma pean sellega arsti juurde minema? Sest see mõjutab tõesti minu elu. Ma ei saa kõndida, ei saa matkata ega matkata metsas. Ma ei saa midagi teha ilma istumata, sest mu jalad on nii valusad.

Mu reied ja põlved on küll korras. Need ei valuta. See on ainult mu sääre.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kirjelduse põhjal soovitan üle vaadata oma jalatsid, millega pikemaid vahemaid kõnnite. Võimalik, et selleks on sobilikumad sportlikumad jalanõud, mis annavad hüppeliigesele rohkem ruumi ja on pehmemad.

Kodus soovitan teha üle päeva säärelihastele jõuharjutusi, 5X20:
https://www.youtube.com/watch?v=iNfR5cnabZo&ab_channel=Howcast

Tervitades,
Priit Ailt