Hüppeliigese valu 23.07.16 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere
Mure hüppeliigesega. Nimelt vahetasin mõni kuu tagasi töökohta ning nüüd rohkem seisev töö, eelmine oli pigem istuv. Ca 2 kuud tagasi hakkas parema jala hüppeliiges hommikuti voodist tõustes tugevalt valutama, niiet käia sai väga minimaalselt. Alguses kahtlustasin auto konditisioneeri mis puhus jalgadele kui nüüd viimane kuu olen seda vältinud ning hommikuti on ikka sama lugu - hüppeliiges teeb põrguvalu ning peab ca 5 minutit mudima/mažeerima et valu kaoks. Iga hommik sama lugu. Mõni aasta tagasi (3 või 4) oli õnnetus mootorrattaga kui ratas kukkus sama jala jalalaba peale, tookord röntgenis midagi ei avastatud aga kas see ehk võib kuidagi olla sellega tänasel päeval seotud?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Natukene segaseks jääb kuskohast hüppeliigest täpselt valutab ja mis liigutusel valu kõige rohkem avaldub. Võimalik, et varasem trauma mootorrattaga annab tunda, nüüd kus jalg saab rohkem koormust. Soovitan täpsustamiseks füsioterapeudi vastuvõtule minna, võimalik et manipulatsioonid või teipimine annab hea tulemuse valuravis. Soovitan proovida ka allolevaid harjutusi, mis tugevdavad hüppeliigest.

https://www.youtube.com/watch?v=DlqRVc4Sj5M
https://www.youtube.com/watch?v=xw4pOzCN-kQ

Priit