Hüppeliigese venitus 08.08.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Umbes 3 nädalat tagasi tekkis vasaku jala alla vesivill, seetõttu pidin kõndides jalale valesti toetudes kõndima. Paraku on tulemuseks see, et olen viimased 3 nädalat longanud. Arvan, et hüppeliigese venitus (see oli mul ka 10 aastat tagasi, siis paranesin 2 kuud). Olen kasutanud Lioton 1000, sidunud jalga ei ole. Eriti paistes pole olnud, valu on olnud vähe. Kas oleks nüüd veel mõtet jalga elastikuga siduda või mida soovitate?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kui hüppeliiges ei ole turses ja valu on minimaalne (10 palli süsteemis kindlasti alla 5), siis ei pea midagi tegema ja jätkama elu nagu varem. Lihtsalt jälgima, et kõnnimuster on sama, mis paremal jalal. Kui ikkagi midagi häirib, siis soovitan külmaravi, jääkott valu piirkonda, 3 korda päevas, 15 min. Funktsiooni parandamiseks soovitan järgmist programmi:
https://www.youtube.com/watch?v=24ih4Df1KgU&ab_channel=JamesDunne

Priit Ailt