hüppeliigese vigastus 22.05.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 28 a naine,nikastasin või nihestasin parema hüppeliigese,luuvigatust ei ole(röntgen 2 suunas),aga jalale toetada on valus.Palun ütelge kui kaua sellise vigastuse paranemine aega võtab? Ravi on ilmselt rahu andmine ja külm kott?

(Ette tänades)

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kui jalale toetamine on valus,soovitaksin siiski sisse võtta 4-6päeva paratsetamooli,määrida Hirudoidi või Lioton1000-ga,toestada elastse sidemega või mõne lihtsa tugisidemega.Ei tohiks kanda väga madala kontsaga jalanõusid.Teha tuleks ka ravivõimlemisharjutusi.Kui toetamine on ikkagi valus-vähem käia.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern