Hüppeliigese korduv vigastus ning ka põlvevalu 01.10.21 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Juba mitmeid aastaid olen korduvalt mõlemat hüppeliigest välja väänanud. Viimase 3 aasta jooksul on see eriti hulluks läinud. Kõige tihedamini väänan välja paremat hüppeliigest, mis juhtub vähemalt korra nädalas. Jalaringe tehes või astudes ainult jalad ragisevad ja teevad krakse. Nüüd hiljuti vigastasin uuesti paremat hüppeliigest ning ei saa enam astuda sellele. Murdu polnud, öeldi, et panna külma peale ja kanda ortoosi. Põlved on 14. Aastasest alates valutanud tänu tantsimisele. Koormust ei saa nendele üldse panna, sest kohe lööb valu põlve. Kükid on välistatud. Füsioterapeuti juures olen samuti käinud aga ta ei osanud eriti aidata välja, ainult soovitas põlve teipimist. Põlved ja hüppeliigesed häirivad juba igapäevast tegevust.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kirjelduse põhjal soovitan teha hüppeliigesele stabiliseerivaid harjutusi, et külgsidemed taas tugevamaks muutuks. Iganädalased korduvad trauma vihjavad, et sidemed ei suuda oma tööd ära teha ja vajavad toniseerimist.

https://www.youtube.com/watch?v=W9lT3gfehC0&ab_channel=RehabScience
(hüppeliigese külgsidemete taastusravi harjutused)

Põlve valu puhul soovitan alustada reielihaste tugevdamisest.

https://www.youtube.com/watch?v=w9v-NR34xTc&ab_channel=TappBrothers
(reie lihaste tugevdavad harjutused)

Kui need tegevused ~3 nädala jooksul asju paremaks ei tee, siis soovitan tulla vastuvõtule.

Tervitades,
Priit Ailt