luudevahel. kõhred 31.10.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Palun, kas peaks tarvitama mingeid ravimeid, et päästa ennast nii põlve- kui jalalaba luude kokkukasvamisest? Rö-piltide järgi luudevahel. pilud on juba väga kitsad. On öeldud, et kõhred on kadunud. Kas viimaste säilitamiseks või taastamiseks ei olegi võimalusi? Mul ongi juba raskusi põlvedega (nagu oleksid kanged) kükitamisel, sügavamal painutamisel. Jalalabal ( öeldavasti seoses pöiavõlvide lamendumisega) on jala peal kasvav luuline kühm, iga samm valus. Valu kiirgub ka säärele. Minu emal jäigastusid lõpuks põlved nii, et ta vedas aastaid jalgu taga, nn suusatas, kahe kepi abil. Murettekitav tulevik, kuna olen emaga väga sarnane.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Jah,peaks kasutama viimasel ajal terves maailmas üha laiemat kasutamist leidvaid kõhekoe paranemist,taastumist soodustavaid toidulisandeid-preparaadid,mis sisaldavad Glükoosamiini.Neid saab apteegist ilma retseptita.Tuleks teha aastas 2 vähemalt 2-kuulist kuuri.(NB!küllaltki kulukas.).Hea on liigestele nende pidev liigutamine,ka väikeste koormustega,spordist hea ujumine ,jalgrattasõit,ka suusatamine.Jooksmine ei ole nii hea,eriti kui on ülekaalu.

Tervitades,dr.Kaidu Meitern