jalad kanged 17.07.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 24-aastane naisterahvas. Juba 3 kuud jäävad jalad põlve- ja puusaliigesest väga kangeks, nii et käies võtab lonkama. Vahel valutavad ka sääretorud. Suurt koormust jalgadel pole kunagi olnud, sest olen tegelenud vaid tervisespordiga. Olen käinud nii ortopeedi kui reumatoloogi juures. Röntgenpildid ja vereanalüüs midagi ei näita. Ortopeed ütles, et puusaliiges on kinni ja liigub ainult vaagnaga, mitte liigese sees ja võib olla on kõhred kahjustada saanud. Olen söönud 3 kuud Vioxi ja Ultra Geli ja käinud ka ujumas, mida reumatoloog soovitas, kuid miski ei aita. Ei tahaks nagu leppida, et sellises vanuses peaks õppima niimoodi elama. Mis võiks olla selle põhjuseks ja kas on lootust, et saan jälle normaalselt käia?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Käige neuroloogi juures ja tehke kindlaks,kas need valud ei tule seljast?

Paranemist soovides,dr.K.Meitern