Valu põlves ja tehtud MRT 03.02.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tehtud MRT ja vastus:
Kirjeldus: Vasak põlv.
Leid:
Luudes signaalimuutust esile ei tule.
Kõhred nähtavate muutusteta.
Vähene lisavedelik liigeses.
Lateraalne menisk intaktne, mediaalse meniski tagasarve vabaserva põikisuunaline vertikaalne
flap (nn. Parrot flap).
Ristati- ja külgsidemed intaktsed.
Hoffa keha vähene turse. Lig. patellae ja m. quadricepsi kõõlus intaktsed.
Turse vastus lateralis`e lihaskiudude vahel - osade kiudude rebend?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

MRT vastuse kohaselt on tegemist meniski rebendiga ja võimaliku reielihase rebendiga. Kui tõsine ja kas on vajalik operatsioon, otsustab ortopeed.
Senikaua soovitan sälitada/ suurendada põlve liikuvust. Kindlasti tuleb põlve sirutada ja selle juures pingutada reie esikülge, seda pingutust hoida 10 sek ja korrata 10X. Sellist tegevust teha 3-5X päevas. Põlve painutamist teha vastavalt valule.
Liikuda vastavalt põlve koormustaluvusele ja vajadusel kasutada põlve toetavat ortoosi ja/või ühte küünarkarku.

Priit Ailt