fibroosne düsplaasia 13.09.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Mu tütrel (12) diagoositi fibroosne düsplaasia. Parema reieluu alumises kolmandikus on osteolüütiline ala, mille ümber on skleroos. Käimisel valus pole, kuid kui tegeleb spordiga või hüppab, siis hakkab valutama. Samuti kui pikka aega ühes asendis istuda (bussisõit) hakkab ka valutama. Möödunud aastal käisime arsti juures ja kirjutati mingid aktiivse D vitamiini kapslid.

Mind huvitab, mida see tähendab ja millised võivad olla tagajärjed?

Arst vastas:

dr Aalo Eller

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Raske on Teile vastata ilma rö-grammi nägemata.Ilmselt on tegemist luustumishäirega ,mis võib ka ise välja kasvada.Tõenäoliselt on oht ka selles,et selle koha pealt on luu nõrgem ning võib tühisema trauma mõjul murduda-Soovitan konsulteerida laste ortopeediga edasise ravi suhtes.

Lugupidamisega A.Eller