meniski rebend 03.09.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

tere!

MRT-uuringus avastati mul mediaalse meniski tagumise sarve ruptuur.

mulle öeldi,et seda ravitakse ainult operatiivselt. kas seda operatsiooni on võimalik teostada ka kohaliku tuimestusega? kui palju maksab selline op. Artrosportkliinikus?

Merle.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere,Merle!

Jah,kuna kõhrelises meniskis puuduvad närvid ja veresooned,siis see rebend ise kunagi kinni ei kasva jaseetõttu on rsvi ainult operatiivne,kus seekatkine meniskiosa enamikel juhtudel tuleb välja lõikata.Kuna see tükk on enamikel juhtudel väike,siis järelejäänud meniskiosa täidab edaspidi meniski funktsiooni täielikult.

Seda operatsiooni saab väga hästi teha ka kohaliku tuimestusega.Artrosportkliinikul on 5 haigekassaga lepingud ja siis ei tule operatsiooni eest midagi maksta,3 ülejäänud h-kassaga(Tartu,Kagu,Pärnu) on ka võimalik mõnikord läbi rääkida.Talllinna ja Harju h-kssa kindlustatudel on aga järjekord nov.kuusse,aga kui Te tahate sel puhul kiiremini op-le pääseda vöi Teil puudub h-kassa kindlustus,siis tavaline artroskoopia maksab 4-5000 Eek-i(olenevalt anesteesiast,kohalik tuimestus kõige odavam),rekonstruktiivne artroskoopia hinnad sel puhul algavad 10.oooEek-st.

Tervitades,dr.Kaidu Meitern