Taastumine pärast meniski operatsiooni 21.02.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere
2. Veebruaril teostati meniski operatsioon.( Meniski korvisang-tüüpi rebend. Paigaldatud tagaservale 2 all-inside fastfix360 õmblused ning veel 1korda otside in õmblust. Paar päeva pärast operatsiooni hakkasin tegema harjutusi, et lihaseid ja põlve liikuvust taastada. Harjutusi teen kuni valuni või pinge tundeni põlves. toetuskoormus on piiratud 5 nädalat. Kas on normaalne, et jalg ei lähe veel täiesti sirgeks ja ka 90 kraadi kõveraks? Milline on tavaline aeg taastumiseks, et põlv hakkaks normaalselt liikuma? Harjutusi teen vähemalt 3 korda päevas?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Paranemine toimub igaühel erinevalt ja oleneb paljudest detailidest. Õmbluste tõttu võtab liikuvuse taastumine kauem aega. Üldiselt võiks 6-8 nädala jooksul põlve liikuvus tasapisi taastuda. Kui jalale on taas täiskoormus lubatud, saab põhjalikumalt taastusraviga alustada. Operatsioonist on vaid 3 nädalat möödas ja muretsemiseks ei ole põhjust. Jätkake oma harjutuste tegemist ja andke põlvele veel aega paraneda.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut