Lampjalad 5aastasel lapsel 15.03.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Minu 5aastasel tütrel avastati hiljuti lampjalad ja arst väitis, et enamikul juhtudest pole nii hilja neid enam välja ravida. Kas 5aastase lapse luustik on tõepoolest nii tugevaks kujunenud, et lampjalgsust enam ravida ei õnnestu? Missugust profülaktikat soovitate edasiste vaevuste ennetamiseks?

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Lampjalgsus ei ole paratamatus.Õiged jalatsid ja vajadusel ka tallatoed aitaksid probleemi lahendada.Soovitaksin ka palju liikuda, eriti paljajalu.Samas pole liiasti lasteortopeedi konsultatsioon.