Valu põlvede siseküljel 11.09.17 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere
Hakkasin jooksmas käima ja sellest tingituna hakkasid põlved valutama. Teadsin, et mul on lampjalad ja muretsesin endale tallad ja uued jooksujalanõud. Kahjuks pole nendest asjadest mingit kasu olnud. Valu on põlvede siseküljel, eespool nurgas. Isegi peale koputades on meeletu valu. Praegu tundub, et iga päevaga läheb asi hullemaks. Öösel ärkan selle peale, et olen ennast liigutanud ja valu lihtsalt äratab üles.Selline tunne on, et kui natukenegi järsemat liigutust teha, siis nagu murduks midagi kohe-kohe ära. Ma lihtsalt ei tea, mida teha. Ma ei saa enam isegi korralikult liikuda. Kahjuks on järjekorrad arstide juurde väga pikad. Ehk oskate mulle nõu anda?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kirjelduse põhjal arvan, et Teil on tegemist patellofemoral valu sündroomiga (patellofemoral pain syndrome). Selle puhul on raske kindlat ravi soovitada, kuna see sõltub paljudest asjadest. Lisaks on efektiivne ravi enamasti kompleks mitmetest erinevatest ravidest. Esialgu soovitan tegeleda valu vähendamisega - lõpetada paariks nädalaks jooksmine, proovida kinesioteipimist ja alustada terapeutiliste harjutustega põlve stabiilsuse parandamiseks ja VMO (reie nelipealihase seesmine pea) tugevdamisega.

https://www.youtube.com/watch?v=b3sQaKOjCl0

Juhul kui sellest 2-3 nädala jooksu abi ei ole, siis soovitan pöörduda füsioterapeudi poole.

Priit Ailt