Lampjalgsus 23.08.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

minu 7-aastasel pojal on lampjalad. Arst kirjutas välja supinaatorid, lisaks tuleb teha veel harjutusi. Kui läksime supinaatoreid tellima, arvas meister, et alustada võiks ka lihtsalt spetsiaalsetest taldadest, et supinaatoreid jõuab alati kanda, kui tallad ei aita. Pealegi pidavat need üsna ebamugavad olema... Harjutuste tegemine läheb meil vaevaliselt, kuid selle eest on laps peaaegu terve suve õues paljajalu käinud (teatavasti neegritel, kes käivad ainult paljajalu, lampjalgsust peaaegu ei esine). Kui kaua kestab lampjalgsusest välja kasvamine-ravimine? Haiguse diagnoosimisest on möödunud pool aastat, kuid minu silmad ei näe erilist muutust. Millest üldse tuleb lampjalgsus, et teaks seda vältida oma nooremal lapsel? Jalanõude ostmisel olen alati lähtunud pigem kvaliteedist kui hinnast ja ostnud lastele korralikke jalanõusid.

Lugupidamisega,

muretsev ema.

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

Lamppöidade diagnoosimiseks ja raviks tuleks Teil lapsega pöörduda lasteortopeedi vastuvõtule. Üldiselt aga peaks ravi (pöiavõlvi supinaatorid, võimlemisharjutused )olema sihipärane ja kestev , kuni skelett on võljaarenenud. Hiljem on väljakujunenud deformatsioone korrigeerid äärmiselt raske.