paistes labajalg 09.07.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mures oma paistes labajala pärast. 4 aastat tagasi oli mul kandluu mõra. Kipsis oli jalg 2 kuud. Pärast kipsi eemaldamist oli jalg normaalne, kuid kipsi mahavõtnud arst soovitas jalaga võimelda kodus sooja vee vannis, nii tegingi ja siis läks jalg paiste ja on siiani, just vasvaste piirilt ja labajala pealt jala välimine külg. Käisin ka taastusravivõimlemises, kuid ega ka see ei andnud tulemusi Vahet pole, kas on õhtu või hommik ikka on paistes, kas rohkem või vähem. Käisin ka hiljem traumatoloogi vastuvõtul, kuid targemaks ei saanud. Olen kasutanud nii Troxevasiini kreemi kui kapsleid ja ka Lioton 1000. Kui jalga masseerida, paistetus alaneb, kuid mitte kauaks.

Loodan Teie abile

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Küllaltki raske Teile täpselt vastata.Kas tõesti on jalg kõik 4kuud turses olnud?Siis võib-olla ei ole luu õieti ära paranenud.Tuleks Rö-pilt uuesti teha või on tekkinud mõni kõõluste põletik.Turse võib olla ka verevarustuse häiretest.Igal oleks targem seda arstile näidata.

Tervist soovides dr.Kaidu Meitern