jalavalu 03.04.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Minu mees käis paar nädalat tagasi korvpalli mängimas ja mängu ajal hüppas üks tegelane talle labajala peale. Peale seda hakkas labajalg valutama. Nüüd mõned päevad tagasi hakkas ka teine jalg valutama (hüppeliigesest). Olen ta jalga määrinud Ibruprofeni kreemiga, aga tolku ei miskit. Ei oska talle sinna midagi targemat ka peale määrida. Milles võib probleem olla ja mis ravimeid kasutada?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kui kaasmängija maandus labajalale ja nüüd teeb see valu ning kui on lisaks ka kergelt paistes,siis soovitaksin minna ikka arsti juurde ja teha Rö-pilt,et ei oleks luumõra või isegi -murdu.Teine labajalg võib nüüd valutada selle ülekoormamisest,kuna teise haige jala vähemkoormamise tõttu on tervele jalale langenud nüüd topelt koormus.Soovitan kanda ka kinga sees pikivõlvi tallatugesid,millest piisaks ka sel juhul,kui oleks tegemist luumõra või nihkumata murruga.Värskema vigastuse puhul soovitaksin määrida Lioton 1000 või Hirudoid salviga.Võib võtta ka mõnda valuvaigistit-paratsetamooli näiteks.

Tervenemist soovides,dr.Kaidu Meitern