mure põlvega 01.09.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on mure põlvega.
Kukkusin 21.08 korvpalli mängides üsna tugevalt vasakule põlvele.
Peale kukkumist tekkis põlve juurde koheselt suur paistes muna, jalg mõne aja möödudes kuni pahkluuni paiste.
Mul on samal põlvel liigese kulumine ning luumurru trauma varasemalt all.
24.08 käisin oma jalga EMO s näitamas, esimene röntgen põlvest ei näidanud luu kahjustusi.Arst arvas et on liigese põrutus kuid midagi kindlat pole öeldud
Teise röntgeni pilt tehti labajalast 30 ndl augustil mille vastust pole veel teada saanud.
25 ndal läks mu labajalg üleni siniseks ning pool säärt ka laiuti.
Kasutasin mitu päeva külma geelkotti ja andsin jalale rahu,see leevendas vaid natuke.öösel magada ei saanud
Praeguseks on seis selline,et
Jalga on raske kõverdada põlvest,võrreldes teise jalaga ei paindu vasak jalg samamoodi nagu parem ning põlvekondi ülemises servas on tekkinud väike kuid tuntav natuke kibe ja kuum valu kui astuda siis annab tunda.
Ei tea enam mida edasi teha.
Kas põrutuse taandumine võtabki mitu nädalat aega?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Oleneb traumast ja põlve eelnevast seisukorrast, kuid taastumine võib tõesti võtta nädalaid. Kui valu ei leevene ja liikuvus ei parane, soovitan uuesti arsti poole pöörduda. Võib olla on vajalik põlve täpsemalt uurida.
Seni on oluline anda põlvele rahu ja vältida suuremaid koormuseid. Jalga võiks siiski koormusvabalt mitu korda päevas valu piires liigutada (selili või istudes põlve korduvalt sirutada-painutada), et taastada selle liikuvus. Täpsemate nõuannete jaoks, soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut