säärelihase rebestus 10.06.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere
Kas on peale igasugute geelidega määrimist on ka muid ravimooduseid säärelihase rebestuse kiiremaks paranemiseks ? Traumapunktist õeldi , et sportimisest tuleb loobuda vähemalt 2-ks kuuks , on siis tervenemine tõesti nii aeganõudev ?
Tervitustega
LY, 32 a.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!
Säärelihase venituse puhul tuleks kõigepealt kontsa alla kinga/sussi sisse panna kõrgendus(7-10mm),teiseks hakata tegema spetsvenitusharjutusi(et neid paremisni teha,tuleks sisse võtta põletiku/valu vastu tablette,näit.-ibuprofen)Käimisevalu puhul säär toestada elastse sidemega ja lõpuks võib ka kasutada määrdeid-Hirudoid näit..Neid reegleid järgides võidate ühe kuu paranemisajas.
Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern