Teisest tunduvalt väiksem säärelihas 29.03.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Aastaid tagasi murdsin treeningul vasaku jala kannakõõluse. Käisin operatsioonil ja kõõlus ühendati taas.
Probleem on see, et kuigi olen nende aastate jooksul teinud sellele säärele säärelihase harjutusi, on lihas väiksem ja pehmem kui teisel jalal ja tundub, et harjutustest pole kasu.

Milles võib olla probleem ja kas saab midagi teha?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Konkreetse vigastusega võib tõesti kahjuks juhtuda, et säärelihase jõud, ümbermõõt ja funktsioon täielikult ei taastu. Soovitatav on siiski järjepidevalt treenida, vajadusel konsulteerida harjutuste osas, mida teete, füsioterapeudiga.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut