puusaliigese nihestus 28.05.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

olen lugenud, et see on kaasasündinud. Avastatakse, kui tuharavoldid pole lapsel kohakuti - saadetakse ortopeedile, tehakse UH. Kas on ka võimalik, et ortopeed ei diagnoosi õieti? ja mis siis saab, kui seda ei diagnoosita ja jääb välja ravimata? Minul nimelt lapsel kahtlustati ka sündides seda puusaliigese nihestust (kah tuharavoltide tõttu), kuid ortopeedi sõnul kõik ok (uh ka tehti) ja ravi pole saand. Kuid nüüd laps juba 1,4 aastane ja ikka veel ei suuda ise kõndida (neuroloog ja füsioterapeut üle vaadanud - seal põhjus pole - ei tea, miks ei käi). Aga kui ma last vaatan, siis just puusad kuidagi kanged ja käib (käe otsas) nagu part, pepu taga ja jalad sirged(kuskilt just lugesin ka et need lapsed, kel puusaliigese nihestust ravitud, võivad samuti hakata käima esialgu nagu pardid). Kas on võimalik, et minu lapsel oli/on ka seesama haigus, aga arstid pole lihtsalt aru saanud? Ja mis siis edasi teha? Sooviks ikka, et laps hakkaks normaalselt käima ja mingeid hilistüsistusi ei teki, mida enam üldse võibolla ravida ei saa!!!!!!!

Tänan!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!
Soovitan siiski last näidata veel mõnele teisele lasteortopeedile lisaarvamuse saamiseks.Minu kogemus selles osas on väike.

DR.K.Meitern