Stress 989 teemat   1 316 postitust foorumis

Lisa vastus

mehe hinge kogunenud viha

Autor: alice Mets 18.06.10 22:46

Tere!
Palun abi. Oleme abielus olnud 15 aastat ja selle aja jooksul on olnud palju tõuse ja mõõnasid. Mingist ajast on abikaasa kogunud enda sisse viha minu vastu ja ta on seda ka öelnud et sisemuses on viha- mis on vanadest aegadest ja järjest süvenenud- oleme teemat ka lahendada püüdnud rääkides, olen end muutnud, tema vajadusi ja soove arvestades, aga tulemuseks see et kaasa lahkus kodust koos asjadega vanemate poole öeldes, et vihkab mind ja viha tema sees on hävitanud teda, võib-olla tekib lahendus aga seda võimalust ainult 1%, lisaks on meil kaqks teismelist last kes väga kannatavad, sest nad ei mõista seda mis toimub ja isa ei oska ka seda rohkem seletada kui süüdi on ema kes teda ei mõista. Mina aga tahaksin väga teda mõista ja hoolin väga oma perest. praegu aga kurb ja õnnetu.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Martin   23.06.10 11:28

Võimalusi on mitu. Võib olla mingi isiksusehäire või mingid biokeemilised muutused (seda peab psühhiaatri juures kontrollimas käima). Võib olla mingi lapsepõlvetrauma, mis süveneb (jällegi psühhiaatri juurde, sest kui see on selline tugev häire nagu Te kirjutate, siis ise ei saa jagu). Minu isa hakkas 1980. aastatel samamoodi käituma, kuid tema puhul oli lihtsalt sant iseloom. Vanemad lahutasid 1993. aastal. Isa kanaliseeris selle ema ja meie (mina ja õde) peale, et peab meid kogu aeg autoga vedama ja söötma jne. Tegelikult on laisk inimene, kes ei tunnistanud, et viga on temas, vaid jättis mulje nagu teised oleksid süüdi. Siiamaani elab üksinda ja ka töötab üksinda, sest ta ei saa kaua teistega koos töötada, üsna ruttu tekkivad tülid.
Nii, et põhjuseid on palju.
Kui Teie mees on samasugune kui minu isa, siis pole mõtet aega raisata ja oma närve rikkuda, vaid eluga edasi minna. Kuid kui asi on mingis isiksusehäires, siis tuleb aidata sellest lahti saada või leevendada. Selleks peab ehk psühhiaatri vastuvõtule minema.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: alice Mets   24.06.10 00:04

Tänud vastuse eest

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Guido Veersalu   24.06.10 01:32

Ei tea kuhu ma kirjutan-kus kurat te kõik asute!
Või on mingi kartus arstidel-äkki leiavad üles,ja hakkavad elu segama.
Maeisaaaru! kas ma olen äkki hull,ja vajan psühiaatri abi-aga kus ta ASUB! Ja kuidas,kust kohast saab neid tarku spetsialiste leida?

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Eve to Martin   18.08.10 11:11

Kust Sa tead, et isal polnud psüühikahäiret vaid laiskus???...Laiskus on minu arusaamist mööda vahel - noh, tunned , et tahaks täna vedeleda...aga pikaajaline mittemillegi tehatahtmine ja ärritumine, kui sult millegi tegemist nõutakse, viitab siiski mingile häirele - ma arvan.

Teata sobimatust kommentaarist
Autor: Martin to Eve   09.09.10 13:34

Selge on see, et ta pole nii tugev ja ei jõua nii palju kui mõni teine, kuid siis tuleb leida oma võimetele vastav töö ja elukorraldus. Tema on vägagi normaalne, et seda teha. Selline hetkeline või lühiajaline laiskus poleks midagi, aeg-ajalt peabki puhkama, kuid kui see on pidev ja olma mingi tõsise hädata, siis seda ei saa muud moodi nimetada kui laiskuseks ja kohusetunde puudumiseks. Ja tal ei ole mingit psüühikahäiret, normaalne inimene. Tema hädad on egoism, argus (käitub nii kuidas hetkel kasulik on - kui on normaalsed inimesed ümber, siis mängib "lahedat" nii kui mõni vastik tuleb, muutub momentaalselt veelgi vastikumaks kui see inimene jne.) äraandjalikkus, mõnitamine. Need asjad pole seotud tema puhul mingi tõsise psüühikahäirega. Pealegi saab ta momentaalselt normaalselt käituma hakata kui tahab. Tõsise psüühikahäirega inimene seda ei suuda.

Teata sobimatust kommentaarist
 

Lisa vastus

Saada