TSH proov 14,2 31.01.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Minu Inglismaal elaval,35aastasel tütrel on TSH vereproovi näit,14,2(vereproovi tegi siin Eestis,kui minul külas käis jaanuari alguses).Samuti on mingi T4 9,6.Inglismaale tagasi minnes pöördus ta kohe perearsti poole(Synlabist soovitati) ja seal samad näitajad.
Mis on teie soovitus ja mida ta peaks tegema?
Olen murelik ema.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie tütrel on mõõdukas kilpnäärme alatalitlus, suure tõenäosusega määratakse talle asendusravi sünteetilise kilpnäärmehormooniga. Muretseda pole liiga palju vaja. Ravi foonil lähevad kilpnäärme hormoonanalüüsid korda. Paar kuud peale asendusravi alustamist tuleks teha kordusanalüüsid - tõenäoliselt korraldab tütre perearst kõik vajaliku.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.