kilpnäärme ületalitus 13.04.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on olnud kolm raseduse katkemist umbes 6-ndal nädalal. Avastati kilpnäärme ületalitus ja määrati L-Thyroxini. Praeguseks olen võtnud kaks nädalat, ( pool tabletti päevas), nüüdseks on T4 14,2 ja TSH 3,52. Rohu võtmist paluti jätkata edasi poole tableti kaupa. Kas selliste näitajatega (T4 14,2 , TSH 3,52), on lootust, et praegu rasestudes ei põhjusta kilpnäärme ületalitus enam katkemist? Arst ütles, et seda ravimit tuleb edasi võtta ka raseduse ajal, aga kas mu näitajad on juba sellisel tasemel, et võin uuesti üritada? Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Esiteks ravitakse L-türoksiiniga mitte üle-, vaid alatalitlust. Alatalitlus vajab püsivat asendusravi ja kahe nädalaga hormoonid küll korda ei lähe. Viimane hormoonanalüüs on Teil korras ja see tekitab kahtlusi, kas ja mis Teil siiski õigupoolest viga on. Kas see ikkagi on kilpnäärme talitlushäire, mis enneaegseid katkemisi põhjustab? Paluge raviarstilt selgitusi. Kui Teid ravib günekoloog või perearst, paluge suunamist endokrinoloogile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.