TSH madal näit 24.10.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Võtan juba aastaid L- Thyroksini 100 mg ja näidud olid alati korras. Kevadel tehtud vereanalüüs näitas, et TSH 2,8 ja nüüd oli TSH 0,04 ja fT4 15,1 Sellist näitu ei ole mul kunagi varem olnud.
Mis võib olla nii kiire TSH languse põhjuseks?
Perearst vähendas L-Thyroksini annuse 75 mg peale.
Kui TSH on nii madalale langenud, kas pean edasi sellises koguses ravimit võtma?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Miks TSH on poole aasta jooksul langenud 2,8 mIU/l-lt 0,04 mIU/l peale, on mul raske oletada. Perearst vähendas L-türoksiini annust 75 mcg-le päevas ja olen sellega nõus. Jätkake L-türoksiini 75 mcg päevas ja andke kordusanalüüs (TSH, FT4) 2-3 kuu möödudes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.