Kas tegemist on kilpnäärme ületalitusega? 15.03.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Aitäh vastuse eest. Kahjuks ei salvestunud küsimuse juurde õiged vereprooviandmed, mis eile saatsin.
Tegelikult on sellised näitajad:
TSH alla 0.01
Ft4 18,6
TPO IgG üle 1000

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, nende analüüside alusel võib öelda, et tegemist on kergekujulise ületalitlusega - TSH on normist madalam. FT4 on siiski normi piires ja raskekujulise ületalitlusega tegemist ei ole. TPO IgG kõrge tiiter viitab autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele, mis on tõenäoliselt ka ületalitluse põhjuseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.