Kilpnäärme ületalitus, ravimitextarvitamine imetamise ajal 22.08.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Avastati sünnitusjärgne ületalitus ehk kilpnäärme põletik. Näidud väga korrast ära. Määrati endokrineloogi poolt ravi, kuna on ka südame puperdamine (kiire pulss), siis määrati ka sellega ravi. Võtan 2x päevas 2tabletti THYROSANY 50mg ja 1/4 tabletti Propra rathiopharm 40mg. Olen vôtnud neid tablette koos kohe peale imetamist. Järgmise imetamise olen teinud 3h pärast.
Minu küsimus on, et kas neid tablette tohib vôtta koos, samuti kas neid tablette tuleb vôtta enne vôi pärast sööki ja mis peab olema järgmise tableti vôtu aeg, kui pikk see vahe olema peab?
Olen mures ka sellepärast, et kuidas see môjub mu imetavale lapsele, kas mõjub?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Thyrosani ja propranolooli võite koos võtta küll. Soovitav on võtta kõiki ravimeid, mille puhul pole tehtud eraldi korraldust, peale sööki. Thyrosani (ja siis ka propranolooli) tuleks seega võtta peale hommikusööki ja peale õhtusööki. Lapse organismi satub thyrosani rinnapiimaga väga vähe ja olemasoleva teadmise järgi see lapse kasvu ja arengut ei mõjuta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.