Thyrozol ja imetamine 28.02.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere Mõned päevad tagasi avastati mul kilpnäärme ületalitus ja autoimmuunne türeoidiit. Arst määras raviks Thyrozol 10 mg ja doosiks 2 tabletti päevas st 20 mg, see pidi olema maksimum doos imetamise ajal. Kui aga lugesin ravimi infolehte siis seal oli märgiutud maksimaalseks doosiks päevas 10 mg. Olen segaduses ja mures, ei tahaks oma beebi tervist kuidagi kahjustada.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Imetamise ajal on soovitav kasutada thyrozoli asemel teist türeostaatikumi propüültiouratsiili, mis läbib bioloogilisi barjääre halvemini s.t. mida satub rinnapiima vähem. Propüültiouratsiili on võimalik seetõttu vajadusel kasutada ka suuremas annuses. Siiski ei ole ka thyrozolist beebile suuremat ohtu karta. Igaks juhuks soovitan raviarstiga ühendust võtta ja asja arutada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.