Mügarik kaela taga 03.01.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen juba pikemat aega tundnud kaela/kukla taga vasakul pool väikest mügarikku.
Mis see olla võib või kas sellega peaks arsti juurde minema?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Seda mügarikku võiks näidata mõnele täiskasvanud inimesele - näiteks emale - ja siis koos otsustada, kas see väärib arstile näitamist või ei. Mina võin öelda nii palju, et kukla taga olev mügarik pole kindlasti kilpnäärmega seotud ja ega ka ühtegi teist endokriinhaigust ma siin ei kahtlusta.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.