Palun tõlgendust 16.12.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. mis tähendab kilpnääret stimuleeriv hormoon ehk TSH ja kas ma peaxin sellega oma perearsti poolepõõrduma ? või erladi otsima vastuvõtu, lisasin ka manuse kus on tulemused. mis see minu jaoks tähendab.

Vabandan õigekirjapärast, ja loodan saate aru mida küsin, või õelda soovin

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie analüüsis on TSH normi ülemisel piiril, mis ei pruugi olla haiguslik. Seda enam, et nii FT4 kui ka peroksüdaasivastaste antikehade tiiter on normis. Kõrge TSH viitab kilpnäärme alatalitlusele, kuid nagu juba öeldud, on Teie analüüsis TSH minimaalselt üle normi. Soovitan TSH ja FT4 umbes poole aasta pärast uuesti korrata. Kui siis TSH on veelgi tõusnud, tuleb teha lisauuringuid, kui kõik on normi läinud, pole muretsemiseks põhjust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.