Kilpnäärme antikehad 16.02.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mida tähendab, kui antikehade näidud on kõrged?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnääre on eemaldatud osaliselt ja jääkkoe vastu genereerib immuunsüsteem endiselt antikehi. Iseenesest pole muretsemiseks põhjust, kui Teil ei ole kilpnäärmehaigusest tingitud silmakahjustust. Kilpnäärmevastased antikehad on väga kilpnäärmespetsiifilised ja teisi organeid ei kahjusta. Kui jääkoe maht on piisavalt väike, ei saa nad ka enam ületalitlust provotseerida. Praegu on Teil lõikusjärgselt kilpnäärme alatalitlus ja saate asendusravi sünteetilise kilpnäärmehormooniga.
Soovitan arutada oma raviarstiga, miks ta jätkuvalt antikehade tiitri vastu huvi tunneb ja miks see Teie jaoks tähtis on. Asjaolusid tundmata ei saa ma täpsemaid kommentaare anda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.