TSH rasestumisel 17.02.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Oleme abikaasaga kohe 2a üritanud pesamuna saada (eelnevad lapsed ühised, noorim 4a), seni tulemusteta. Arst peale positiivse ureaplasma proovi (saime mehega mõlemad novembris ravi) midagi leidnud ei ole. Mind ennast paneb aga muretsema TSH näit - eelmise aasta märtsis 3.694 ja oktoobris 4.451. Kui küsisin, ka see ei peaks rasestuda soovijal alla 2.5 olema, siis tema nii ei arva. Mis seisukoht teil on?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui rasestumine pole 2 aasta jooksul õnnestunud, oleks asjakohane pöörduda viljatusprobleemidega tegeleva spetsialisti poole - kõigis suuremates naiste nõuandlates nii Tallinnas kui Tartus on sellised spetsialistid olemas. Kui TSH jääb normivahemikku ja patsiendil autoimmuunset kilpnäärmehaigust ei ole (kilpnäärmevastaste antikehade tiiter on madal), ei ole TSH näidu korrigeerimine vajalik. Kui patsiendil on autoimmuunne kilpnäärmehaigus (kilpnäärmevastaste antikehade tiiter on kõrge) või ta saab kilpnäärme alatalitluse tõttu asendusravi L-türoksiiniga, võiks taotleda TSH näitu vahemikus 1-2,5mIU/l. Näit peaks olema ka eelnimetatud vahemikus, kui planeeritakse IVF-i. Soovitan asja arutada viljatusküsimustele spetsialiseerunud günekoloogiga ja selgitada, millised abinõud Teid konkreetselt aidata võiksid.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.