Kilpnääre probleemiks rasestumisel? 25.05.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Käisin verd andmas, esimeses proovis oli TPO 90. Arst saatis täpsemat verd tegema, tulemus: fT4 - 11,6, fT3 - 7,76 ja TSH 1,80. Mida see ütleb? fT3 on liiga kõrge, selle loen välja, selle max on antud 6,5. On see nüüd alatalitlus või ületalitlus või hoopis midagi muud? Kas selline muutus võib olla probleemiks, miks ma ei rasestu?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist ei ole ei ala- ega ületalitlusega. Kilpnäärme talitlus on normis ja kilpnääre ei ole mitterasestumise põhjus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.