Kas alatalitus? 08.11.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere dr. Ambos

Palun teie abi analüüsi tulemuste tõlgendamisel.
Olen 36. aastane naine ning näitajad on järgmised:
TSH 5.39 (0.40 - 4.00 mIU/l)
fT4 14.00 (11.5 - 22.7 pmol/l)
TPO IgG 42 (<60 kU/l)

Juunis 2019 oli TSH 4,2 ja novembris 2018 - 7,2. Mul on 1,4 aastane laps ning raseduse ajal oli TSH normis.

Kas on põhjust pöörduda endikrinoloogi juurde, et määrata ravi või tuleks TSH näidu jälgida ning hetkel ravi pole vaja?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH minimaalne tõus annab sageli märku autoimmuunsest kilpnäärmehaigusest. Kuigi peroksüdaasi vastaste antikehade tiiter on madal, pole see ainus antikehade liik, mida määrata saab. Arvestades Teie sugu ja vanust soovitaksin küll kõigepealt oma perearstile pöörduda ja kui ta ei soovi Teid ise jälgida, võiks ta suunata Teid endokrinoloogi vastuvõtule. Seal siis otsustatakse ka ravi vajaduse küsimus.
Tervitades,
dr. Ambos.