Tsh madal 14.06.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Tsh on 0,35(norm on 0,40-4.00). Ülejäänud kilpnäärme näidud normis. Eelmise aasta lõpus võetud analüüs näitas, et FT3 on natuke kõrge. Nüüd võetud vereanalüüsiga on ft 3 normis. Üldine enesetunne ei ole just parim. Köhatan suht tihti.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Enesetundele mõjuks ja ravida oleks vaja, kui TSH oleks madalam kui 0,1 mIU/l. Kliiniliselt ebaolulisi minimaalseid kõikumisi võrreldes normiga esineb aeg-ajalt igal inimesel. Köhatamist TSH minimaalne langus küll ei põhjusta. Kui kilpnääre täiskasvanud inimesel üldse sellise kaebuse võiks esile kutsuda, peaks see olema mahult oluliselt suurenenud, hormoonid sel juhul rolli ei mängi. Halva enesetunde põhjuseid tuleb otsida mujalt.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.